Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

fanda66 

Happeningový vlak - 1. část - Před odjezdem

24 fotek 11.11.2017 - zobrazení 3 komentáře
Na svatého Martina po ránu, tedy dne 11. listopadu 2017, se v nádražní hale železniční stanice Františkovy Lázně shromáždila poněkud neobvyklá sešlost hovořící směsí českého a německého jazyka. Saxofonista a jeho kolega s valchou tvořící česko-německé DUO FASÁNO, harfenistka Zbyňka Šolcová i s harfou, tančící pár, jehož oděv vypovídal o dobách, kdy železná opona byla ještě napůl otevřená, Jiří Werich Petrášek, spisovatelé, malíři, muzikanti, účastníci 14denního festivalu Literární Františkovy Lázně, sponzoři, mediální partneři… Prostě jen jejich výčet by dal na celou stránku. A stále přicházeli další a další…

Po úvodních slovech Aleny Vávrové, která je hlavní organizátorkou festivalu Literární Františkovy Lázně, se rychle rozjela ta pravá happeningová atmosféra. Střídala se vystoupení hudební i slovní, občas přerušovaná náhodnými vstupy dalších účastníků. Nejčastěji ve chvílích, když se objevila některá nově příchozí osobnost, kterou vítalo hlasité skandování jejího jména. Halou se pak ozývalo například: „Páral, Páral, Páral…“ (spisovatel Vladimír Páral) nebo „Jára, Jára, Jára…“ - samozřejmě Cimrman, kterýžto jako největší z umělců, literátů, hudebníků a vůbec všech Čechů nesměl chybět. Snad jen drobnou potíž způsobila policejní hlídka, která se snažila v mnoha zemích hledaného Jaroslava „C“ zatknout. Bohužel se neshodli na jeho podobě, a tak náš velikán opět unikl. A bylo to dobře, protože letošní motto festivalu bylo "Zpívaná poezie", což je Mistrova parketa.

Mnoho dalších hostů přijelo soupravou happeningového vlaku z Chebu, který měl za úkol pod vedením strojvedoucího, Jiřího Kotouse, a oblíbeného průvodčího „Jarouška“ – čili Jaroslava Klyeisena po přestávce vyrazit se všemi hosty směrem k německé hranici a dále do bavorského města Hof.

A když už hovořím o železnici, nesmím zapomenout na železničáře Ing. Vladimíra Omelku, který se nebývalou měrou o tuto jízdu zasloužil, Františka Tylšara – zástupce Jihočeského klubu Obce spisovatelů a FISAIC, který je velkým železničně-literárním propagátorem, či hudebníka Petra Jandu, jehož „Vlak, co nikde nestaví“ zná snad každý.

Bavorskou literární stranu zastupovala např. spisovatelka Sabine Dittrich. Svézt se přijel i františkolázeňský starosta a mnoho dalších osobností obou spřátelených regionů.
Po výpravě, kterou byl poctěn „Jahodový básník“ František Tylšar, přesně v 10:20 hodin se dala souprava, tvořená moderní motorovou jednotkou Oberpfalzbahn řady 1648, do pohybu...
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron